Martyna Zarembska

Grafika, od 2013

WSR nauczyła mnie przede wszystkim kreatywności. Myślałam, że nie da się jej nauczyć, albo, że po prostu albo się jest kreatywnym albo nie. W moim przypadku kreatywność mogła być lekko uśpiona :)

Martyna ZarembskaPasja do rysowania była we mnie, od kiedy pamiętam. Zaczęło się, od kiedy tata nauczył mnie rysować konie. Pamiętam jeszcze, że kiedy dostałam swój pierwszy komputer w wieku 11 lat pierwszym włączonym programem był Paint :) Godzinami siedziałam i skrobałam myszką, przeróżne malunki. W późniejszych latach brałam udział w konkursach plastycznych, z których kilka udało mi się wygrać.

W liceum przez prawie rok uczęszczałam na warsztaty rysunku, żeby dostać się na wymarzone studia - architekturę krajobrazu. O Warszawskiej Szkole Reklamy dowiedziałam się od znajomego 3 lata temu i wtedy obudziła się we mnie dawna pasja tworzenia i projektowania graficznego.

Zawsze była we mnie pasja tworzenia. Uwielbiam tworzyć coś z niczego. To nie tylko tyczyło się rysunków, czy grafik. To były także wymyślne potrawy, ozdoby, renowacja mebli, malowanie koszulek, układanie kwiatów. Lubię patrzeć nie tylko na efekty swojej ciężkiej pracy, ale cały etap tworzenia rzeczy od samego początku. Często zdarza mi się, że wszystko chcę robić sama, by pokazać, że to, co osiągam jest tylko i wyłącznie moją zasługą.

Odnośnie wymarzonej pracy to nie myślę o konkretnym stanowisku. Ani o wysokości pensji. Najbardziej chciałabym, żeby moja praca była twórcza, rozwijająca i inspirująca. Nie ważne czy będę pracować, jako architekt krajobrazu, czy grafik albo stylistka psów. Najważniejsze, abym miała głowę zawsze pełną pomysłów.

Do tej pory mogę pochwalić się wygraną w dwóch konkursach projektowych. Pierwszy organizowany przez studio projektowania ogrodów Ogrodowa Sceneria oraz drugi na koncepcję zagospodarowania Skweru im. Jana Pawła II w Józefowie, który wygrałam w zespole z Celiną Jechną oraz Aleksandrą Jaskłowską.

Razem ze studentami architektury krajobrazu w 2012 roku rozpoczęliśmy inicjatywę studencką AkcjaSztuka oraz zorganizowaliśmy wernisaż przeglądu twórczości studentów architektury krajobrazu.

W 2013 roku współpracowałam ze znajomymi, którzy założyli markę odzieżową O-OŁ. Zajmowałam się projektowaniem koszulek, materiałów reklamowych, wizytówek. Przez chwilę byłam nawet modelką:) Nie dawno zajmowałam się aranżacją tarasu kawiarnianego nad restauracją Navona w Warszawie.

Kluczowym atrybutem WSR jest rozwijanie kreatywności i pokazywanie swojej twórczości na wystawach. Podoba mi się to, że osoby, które nauczają w szkole to doświadczeni projektanci, także to, że udało mi się stworzyć portfolio, z którego jestem zadowolona.


Oceń:

Martyna Zarembska

  • Aktualnie 3.00/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ocena: 3.0/5 (9 głosów)